Daily Fragrance Scout

What we compare

Daily Fragrance Scout compares prices for 13,674 fragrances across 10 stores. 16,388 offers are listed right now, all priced in US dollars. 14,438 of them (88%) were re-read in the last 24 hours, and each fragrance page shows when each price was read. 1,950 offers have not been read in over 72 hours; fragrance pages still compare them like any other price, marked with the date last read and a note that the price may have changed.

Counts as of

Today's top deals

Bottles from $99 where no store we track has a lower current price. New price cuts first, the rest rotate daily.

Creed Aventus

100 ml · EDP

$289.00$2.89/ml

at Olfactory Factory LLC

$170.19 cheaper than the next best store

tracked low

Parfums de Marly Meliora

75 ml · EDP

$209.99$2.80/ml

at Venba Fragrance

last read 13 days ago; price may have changed

Creed Silver Mountain Water

100 ml · EDP

$249.99$2.50/ml

at Olfactory Factory LLC

$149.96 cheaper than the next best store

tracked low

Xerjoff Naxos

100 ml · EDP

$159.98$1.60/ml

at Venba Fragrance

last read 13 days ago; price may have changed

Xerjoff Blends Tony Iommi Monkey Special

50 ml · EDP

$169.99$446.35$3.40/ml

at Olfactory Factory LLC

Parfums de Marly Athenais

75 ml · EDP · Tester

$249.99$3.33/ml

at Venba Fragrance

last read 13 days ago; price may have changed

Amouage Love Hibiscus

100 ml · EDP

$354.99$3.55/ml

at Venba Fragrance

last read 13 days ago; price may have changed

Full billAll live deals →

Daily picks

A fresh selection every day, chosen across the whole catalog, not paid placement.

  • Moresque

    2 providers

    Seta

    EDP · Unisex

    Bottle size for Moresque Seta

    $112.99$1.51/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Elysian

    2 providers

    Strawberry Rose Milk Tea Latte

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Elysian Strawberry Rose Milk Tea Latte

    $6.99$6.99/ml

    $26.99$5.40/ml

    $44.99$4.50/ml

    $118.30$2.37/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Profumo Di Firenze

    2 providers

    Maraviglia

    EDP

    Bottle size for Profumo Di Firenze Maraviglia

    $59.00$0.59/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Giorgio Armani

    2 providers

    Acqua Di Gio Profondo

    EDT · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo

    $145.99$3.24/ml

    $101.49$1.01/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ralph Lauren

    2 providers

    Safari

    EDP · Women

    Bottle size for Ralph Lauren Safari

    $96.99$1.29/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Kenzo

    2 providers

    Flower

    EDT · Women

    Bottle size for Kenzo Flower

    $54.99$1.10/ml

    $44.79$0.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Tom Ford

    2 providers

    Soleil Neige

    EDP · Unisex

    Bottle size for Tom Ford Soleil Neige

    $8.99$8.99/ml

    $37.99$7.60/ml

    $34.99$4.37/ml

    $129.49$4.32/ml

    $155.39$3.11/ml

    $244.29$2.44/ml

  • Une Nuit Nomade

    2 providers

    Chemin D'Amande

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Une Nuit Nomade Chemin D'Amande

    $5.99$5.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    $42.99$4.30/ml

    $195.00$3.90/ml

    $209.99$2.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Niche spotlight

Niche houses with a real markdown on record, biggest first.

  • Creed

    5 providers

    Delphinus

    EDP · Unisex

    Bottle size for Creed Delphinus

    $9.99$9.99/ml

    $39.99$8.00/ml

    $53.99$5.40/ml

    $312.89$6.26/ml

    $255.00$2.55/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Creed

    4 providers

    Centaurus

    EDP · Unisex

    Bottle size for Creed Centaurus

    $9.99$9.99/ml

    $29.99$6.00/ml

    $38.00$4.75/ml

    $49.99$5.00/ml

    $293.99$5.88/ml

    $255.00$2.55/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Byredo

    1 provider

    1996 Inez Vinoodh

    EDP · Unisex

    Bottle size for Byredo 1996 Inez Vinoodh

    $159.00$3.18/ml

  • Sospiro

    3 providers

    Vibrato

    EDP · Unisex

    Bottle size for Sospiro Vibrato

    $6.99$6.99/ml

    $12.99$6.50/ml

    $25.99$5.20/ml

    $24.49$3.06/ml

    $41.99$4.20/ml

    $74.99$5.00/ml

    $169.99$1.70/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Most compared

Carried by the most providers, the prices you can trust most.

  • Mancera

    7 providers

    Cedrat Boise

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Cedrat Boise

    $2.99$2.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $13.99$2.80/ml

    $17.99$1.80/ml

    $135.00$2.25/ml

    $77.95$0.66/ml

    best of 3 providers at 118 ml

    $64.99$0.54/ml

    best of 4 providers at 120 ml

  • Montale

    7 providers

    Intense Cafe

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Intense Cafe

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $59.99$0.60/ml

    best of 6 providers at 100 ml

  • Xerjoff

    7 providers

    Erba Pura

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Erba Pura

    $7.99$7.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $33.99$6.80/ml

    $23.75$2.97/ml

    $53.99$5.40/ml

    $94.97$1.90/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $139.98$1.40/ml

    best of 7 providers at 100 ml

  • Mancera

    6 providers

    Tonka Cola

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Tonka Cola

    $4.50$4.50/ml

    $19.99$4.00/ml

    $15.00$1.88/ml

    best of 2 providers at 8 ml

    $24.99$2.50/ml

    $135.00$2.25/ml

    $78.00$0.65/ml

    best of 3 providers at 120 ml

New in the catalog

Recently added fragrances now being price-tracked.

  • AJMAL

    2 providers

    Amber Santal

    EDP · Women

    Bottle size for AJMAL Amber Santal

    $96.95$0.97/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dolce & Gabbana

    3 providers

    Dolce Garden

    EDP · Women

    Bottle size for Dolce & Gabbana Dolce Garden

    $39.95$0.53/ml

    best of 3 providers at 75 ml

  • Dolce & Gabbana

    2 providers

    K

    Parfum · Men

    Bottle size for Dolce & Gabbana K

    $125.99$2.80/ml

    $40.95$0.82/ml

    $149.99$1.50/ml

    $204.99$1.37/ml

  • Judith Leiber

    2 providers

    Sapphire

    EDP · Women

    Bottle size for Judith Leiber Sapphire

    $37.95$0.51/ml

    best of 2 providers at 75 ml

Cheapest anywhere right now

At the lowest price we have recorded for that listing, and under every other seller we track.

Trending now

Sospiro Vibrato

100 ml · EDP

$169.99$325.00$1.70/ml

at Olfactory Factory LLC

tracked low

Creed Viking Cologne

100 ml · EDP · Tester

$159.00$1.59/ml

at Olfactory Factory LLC

$43.95 cheaper than the next best store

tracked low

Parfums de Marly Layton

75 ml · EDP

$174.99$2.33/ml

at Venba Fragrance

last read 13 days ago; price may have changed

Parfums de Marly Greenley

75 ml · EDP

$155.00$2.07/ml

at Olfactory Factory LLC

tracked low

Just added

Byredo Bois Obscur

70 ml · Extrait

$471.09$6.73/ml

at FragranceNet

Burberry Her Elixir

50 ml

$150.99$155.00$3.02/ml

at Fragrance Outlet

Paco Rabanne Invictus Victory Absolu

100 ml

$177.99$183.00$1.78/ml

at Fragrance Outlet

Coach Pure Platinum

100 ml · Parfum · Tester

$83.99$0.84/ml

at FragranceNet

Browse categories

Reading the market

Editorial lists built on live queries. They re-rank as prices move, so none of them go stale. 12 in all.

Houses we price

Brands with the most fragrances under comparison.

Popular stores